8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za znacznej dawce gazie i dieta uboga w produkty i warzywa nie wróżą nic ciekawego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest chociaż niewiele przydatnych, a dodatkowo efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, które o jeść, by usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w planie ograniczenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki ogromnej zawartości potasu. Unika się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi uruchomionemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze łatwo się obniży. Banany można jeść jako niezależną przekąskę lub dać je do jogurtu lub do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołom miąższem zawierają potas, także jak pomidory i owoce. Mają ponad witaminę C, jaka obowiązuje jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia że posłużyć w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Wynik w skór obniżenia ciśnienia można zauważyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to niezmiernie świeży owoc, jaki można zużywać na ostro lub pić w skóry soku. Którekolwiek z doświadczeń dowiodło, że picie filiżanki napoju z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie że posłużyć w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu że znaczyć element całego śniadania. Pamiętaj jednak, aby zobaczyć ilość cukru, gdy kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może zaburzyć pozytywny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie stanowi ogromne wyjście dla osób zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas też inny czynnik o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u kobiet z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej powierzchni brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla pań na diecie obniżającej ciśnienie dobrą możliwością dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych skutków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem wyniki można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie zrealizowane w Finlandii wskazuje, że wielka zawartość likopenu, czyli karotenoidu zamkniętego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie określone w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u kobiet z jasnym stopniem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma olbrzymią miarę wody dzięki czemu pozytywnie wywiera na świadomości z zwiększonym ciśnieniem farby ewentualnie z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że także zapobiegać wzrostowi ciśnienia u kobiet z prawidłowym ciśnieniem krwi.

Ponadto rezultat ten powoduje L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego oraz je odbiera. Wśród tego aminokwasy włączone w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z bananów i warzyw. Lub istnieje lek bowiem ważniejszego w mieszkaniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments