Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Lilia wciąż zachwyca damy swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem pamięci.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i żony. Jednak przed wręczeniem bukietu warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoją symbolikę. Potrafią mówić więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. Tak więc należy zapoznać się z symboliką kwiatów, aby chcąc wyrazić przyjaźń nie podarować czasem kwiatu wyrażającego pożądanie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też petunia wyrażająca niechęć nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem idealnym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za miłosne uniesienia, informację, że jest odrobinę za młoda dla adoratora, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments