Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Róża od lat fascynuje kobiety swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i wybranki serca. Mimo wszystko przed kupieniem takiego prezentu warto rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszej kulturze mają swój język. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem bukietu oznaczającego pożądanie. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem idealnym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. Obdarowana jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odczytać z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest nieco zbyt młoda dla adoratora, lub wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments