Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Orchidea niezmiennie zachwyca damy swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, babci, matki chrzestnej, jak i wybranki serca. Mimo wszystko przed wręczeniem bukietu należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją mowę. Potrafią przekazywać więcej niż inne prezenty.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet stopień rozwinięcia pąków mówi coś o intencjach obdarowującego. toteż należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem kwiatu wyrażającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Odpowiednio dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest prezentem idealnym na każdą możliwą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów ściśle określone reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą przesłanie. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest odrobinę zbyt młoda dla obdarowującego, lub wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments